مدت دوره:
40 ساعت
تعداد جلسات:
20 جلسه
روزهای برگزاری:
یکشنبه - سه شنبه
زمان برگزاری:
14:00 الی 15:45
فرصت باقیمانده ثبت نام:


تاریخ شروع: 1400/10/05
تاریخ پایان: 1400/12/20
مهلت ثبت نام: 1400/10/10 - 0:00
امکان پرداخت قسطی: ندارد
قیمت دوره: 600,000 تومان
قابل پرداخت:

600,000 تومان


آی­ اِلتس چه نوع آزمونی است؟

به منظور کمک به دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی برای انتخاب دانشجویان مسلط به زبان انگلیسی، آزمون آي­ اِلتس در سال 1989 معرفی گردید. هم اکنون، این آزمون يک معيار استاندارد بين ­المللي براي سنجش مهارت­هاي زبان انگليسي است. کسب نمره قابل قبول در اين آزمون شرط پذيرش در دانشگاه­ها، مهاجرت و يا کار در بسياري از کشورهاي جهان محسوب مي­شود. اين آزمون مهارت­هاي چهارگانه زبان يعني گفتار، شنيدار، نوشتار و خواندن را مورد ارزيابي قرار مي‏دهد و تسلط بر اين مهارت‏ها مستلزم برخورداري از دانش واژگان، گرامر و تلفظ زبان انگليسي است. نمره اين آزمون در مقياس 1 تا 9 محاسبه مي‏گردد که نمره 1 به معني پائين­ترين ميزان تسلط و نمره 9 به معني تسلط حرفه­اي بر مهارت­هاي چهارگانه زبان انگليسي است. بيشتر دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالي نمرات بين 5/5 تا 7 اين آزمون را قابل قبول مي­دانند.

اين آزمون دو شکل آکادميک و عمومي دارد. آي ­اِلتس آکادميک براي ادامه تحصيل در دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالي مورد استفاده قرارمي‏گيرد و آي­ اِلتس عمومي عمدتاً براي شرکت در آموزش‏ هاي غير دانشگاهي، کسب تجربه کار و مهاجرت لازم مي­باشد.

همانطور که شکل بالا نشان می­دهد، مهارت­های شنیداری و گفتاری در دو نوع آزمون آي­ اِلتس مشترک بوده و مهارت­های خواندن و نوشتاری در این دو نوع آزمون اشکال متفاوتی دارند.

 هر فرد می­تواند به دفعات مختلف در آزمون آي ­اِلتس شرکت کند، اما بر اساس مقرات این آزمون، لازم است بین هر بار شرکت در آن تا آزمون بعدی سه ماه فاصله باشد.

هدف دوره

هدف دوره آشنا­ کردن فراگيران با سؤالات آزمون آی­ اِلتس و ارائه راه‌كارهاي لازم برای ارتقاي مهارت‌هاي گفتاری، شنيداری، نوشتاري، و خواندن و درك مفاهيم، گسترش دایره واژگان و مرور ساختارهای دستوري زبان انگليسي است.

 

سرفصل­های دوره

توصیه ­های لازم برای داوطلبین آزمون آي­ اِلتس

 • با ساختار و ترکیب آزمون آي­ اِلتس آشنا شوید. در این خصوص لازم است حداقل جواب سؤالات زیر را دریافت کنید: آي­اِلتس از چه بخش­هایی تشکیل یافته است؟ ترکیب سؤالات قسمت­های مختلف چگونه است؟ هر قسمت مشتمل بر چند سؤال است؟ چه میزان وقت برای هر قسمت اختصاص پیدا کرده است؟ امتحان گفتاری چقدر به طول می­انجامد؟
 • تمرینات مربوط به بخش­های مختلف این آزمون را با زمانبندی انجام دهید تا هنگام آزمون اصلی از این نظر دچار مشکل نشوید.
 •  با انواع سؤالات آي­ اِلتس آشنا شوید.
 •   بعد از انجام تمرینات لازم در ارتباط با بخش­های مختلف آي­اِلتس، سعی کنید چند نمونه از این نوع آزمون را در شرایط واقعی آن اجرا کرده و به سؤالات آنها پاسخ دهید.
 •  در آزمون واقعی آي­ اِلتس سعی کنید سؤالات را با دقت تمام بخوانید و تصور نکنید که دوباره برای تمرین این آزمون را پاسخ می­دهید.
 • قبل از گوش کردن به قسمت­های مختلف بخش شنیداری، سعی کنید سؤالات مربوطه را به سرعت از نظر بگذرانید.
 • توجه داشته باشید که بعد از قسمت­های مختلف بخش شنیداری چه نوع سؤالاتی را جواب خواهید داد.
 • در بخش خواندن، ابتدا عنوان را بخوانید، سپس سؤالات مربوطه را مرور کنید، در مرحله سوم متن را بسرعت بخوانید، و بالاخره در مرحله آخر به سراغ سؤالات رفته و سعی کنید آنها را جواب دهید و در صورت نیاز به قسمت­های مورد نیاز متن رجوع کنید.
 • در بخش نوشتاری، سعی کنید متن را در یک مرحله بنویسید چرا که پاکنویس کردن متن موجب اتلاف وقت خواهد شد. 
 • هر روز مقداری از وقت خود را صرف نوشتن بکنید تا توانایی نوشتن و تولید ایده را یاد بگیرید.
 • سعی کنید در زمان انتظار ورود به جلسه امتحان گفتاری با دوستان و همراهان خود به انگلیسی صحبت کنید.
 • سعی کنید سؤالات بخش گفتاری را بطور مفصل جواب دهید. 
 •  می­توانید یک بار برای آشنایی با شرایط واقعی آزمون آي­ اِلتس و کسب تجربه در این آزمون شرکت کنید. 

  بدون نظر

لیست کلاس ها

1400/10/05

دوره آمادگی آزمون آی آِلتس ( IELTS) یکشنبه سه شنبه پنجشنبه (19:45-16)حضوری

مریم پهلوان آقاجونی

روزهای برگزاری:

یکشنبه - سه شنبه - پنج شنبه

ساعات جلسات:

16:00 الی 19:45

هزینه شرکت در دوره:‌ 1,800,000 تومان