مهارتهای خود را با آموزشهای سازمان جهاد دانشگاهی تهران ارتقا دهید

دوره های آمادگی آزمون هاي بين المللي

کانون زبان شعبه کیانپارس اهواز

دوره های آمادگی آزمون های بین المللی

آمادگي آزمون آی اِلتس (IELTS Preparation)

آزمون آي اِلتس 1(IELTS)  يکي از آزمون هاي بين المللي زبان انگليسي است كه قبولي در آن شرط ورود به بسياري از دانشگاه هاي معتبر جهان محسوب ميشود. با توجه به وجود تقاضاي گسترده جوانان كشور براي ورود به اين گونه دانشگاه ها و استفاده از تجربيات علمي و فناوري آنها براي پش برد اهداف كشور، برگزاري دوره آمادگي آزمون آي اِلتس ضروري به نظر مي رسد.

هدفهدف دوره حاضر آشناسازي فراگيران با سؤالات آزمون آي اِلتس و ارائه راه كارهاي لازم براي ارتقاي مهارت هاي گفتاري، شنيدار ي، نوشتاري، و خواندن و درك مفاهيم، گسترش دايره واژگان و مرور ساختارهاي دستوري زبان انگليسي است.

شرایط پذیرشاين دوره آموزشي براي بزرگسالان برگزار مي شود. شرط لازم براي ورود به اين دوره، شركت در آزمون ورودي تعيين سطح  و كسب سطح مورد نیاز B2 می باشد.

ساختار آموزشياين دوره شامل يك ترم 120 ساعته است و طي 10 هفته و براساس سرفصلهاي ارائه شده در جدول زير برگزار مي شود. آزمون آي اِلتس به دو شکل آكادميك و عمومي برگزار مي شود. مهارت هاي شنيد اري و گفتاري اين دو  آزمون به شکل مشترك و مهارت هاي نوشتاري و خواندن و درك مطلب داراي تفاوت هايي است كه لازم است در برگزاري دوره مورد توجه قرار گيرد.

دوره های آمادگی آزمون زبان دوره دکتری

EPT, UTEPT, MSRT

دانش و مهارت بالا در زبان انگلیسی یکی از نیازهای اساسی داوطلبین و دانشجویان مقطع دکتری در دانشگاه های دولتی، آزاد و پیام نور میباشد که توسط آزمون های استاندارد مورد تایید وزارت علوم مورد ارزیابی قرار گرفته میشود.

کسب حد نصاب کافی در این آزمون ها به عنوان پیش نیاز دفاع از رساله دکتری محسوب میشود.

همچنین داوطلبین پذیرش در مقاطع دکتری میتوانند با کسب نمره بالا در این آزمون ها گامی بلند در راستای پذیرش در دانشگاه مورد علاقه خود بردارند.

در چند سال اخیر به دلیل گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی به ویژه دوره های دکتری در داخل کشور و نقش قابل توجه زبان انگلیسی برای قبولی در این دوره ها، آزمون هایی به منظور ارزشیابی توانمندی‌های زبان انگلیسی داوطلبین از طرف دانشگاه‌های مختلف کشور برگزار می‌شود. این آزمون ها توانایی خواندن و درک مطلب ، تسلط واژگانی و گرامر زبان انگلیسی را مورد ارزشیابی قرار می‌دهند و اغلب به نام تافل دکتری شناخته می‌شوند.

هدف این دوره آموزشی:

آشنا کردن داوطلبین با آزمون تافل دکتری داخل کشور؛ ارتقاء مهارتهای خواندن؛درک مطلب واژگان و گرامر زبان انگلیسی فراگیران این دوره آموزشی.

شرایط پذیرش:

این دوره ویژه بزرگسالان برگزار میگردد و لازم است داوطلبین از آشنایی متوسط با مهارت خواندن و درک مطلب واژگان وهمچنین گرامر زبان انگلیسی برخوردار باشند.

ساختار آموزشی:

لازم به یادآوری است همه دوره های آمادگی آزمون های پیشرفته زبان انگلیسی در برگیرنده سرفصل های معرفی شده در این دوره از جمله دوره آمادگی آزمون ای پی تی دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس ساختار آموزشی دوره حاضر قابل برگزاری هستند.

این دوره شامل یک ترم 30 ساعت است که طی ۱۰ هفته بر اساس سرفصل های ارائه شده در جدول زیر برگزار می گردد.

سرفصل های دوره:

مهارت خواندن : Reading

معرفی انواع پرسش های خواندن و درک مطلب، آموزش نحوه پاسخ دادن به آنها و انجام تمرین با تست های مربوطه، این پرسش ها موارد زیر را شامل می گردد.

 •   چهارچوب کلی متن (Text Overview)
 • موضوع اصلي متن (Main Topic)
 • ايده اصلي متن (Main Idea)
 • ايدههاي خاص متن (Specific Ideas)
 • هدف اصلي نويسنده (Writer’s Main Purpose)
 • ديدگاه نويسنده (Writer’s Viewpoint)
 • جزييات متن: پرس هاي مثبت و منفی (Details)
 • استنتاج (Inference)
 • مرجع ضمير (Pronoun Reference)
 • حدس معني لغات (Guessing the Meanings of Words)
 • ساختار متن (Text Structure Questions)

گرامر:  Grammar

معرفی و آموزش ساختارها و نقاط گرامری مطرح در آزمون های تافل از قبیل ساختار انواع جمله؛ افعال اصلی؛ افعال کمکی؛ شبه فعل ها ؛افعال مجهول ؛اسم و وابسته های پیشین و پسین اسم؛ صفت ؛قید و انواع آن؛ ضمایر؛ حروف اضافه؛ شبه جملات موصولی؛ اسمی و قیدی؛ ربطی ها؛ ساختارهای مقایسه ای؛ جملات‌شرطی؛ نقل قول مستقیم و غیرمستقیم؛ افعال سببی و غیره؛  انجام تمرین با تست های مربوطه.

واژگان: Vocabulary

درک ساختار واژگان: پیشوندها ؛ پسوندها و ریشه ها؛ کمک به یادگیری تعداد قابل توجهی واژه با استفاده از کتب آموزشی واژه معرفی شده در بخش منابع آموزشی؛ انجام تمرین روی تست های مربوطه.