آزمون تعیین سطح

زبان های خارجی

به سایت مرکز زبان های خارجی سازمان جهاد دانشگاهی تهران خوش آمدید.

در این صفحه سعی می کنیم به صورت خلاصه روند تعیین سطح و نحوه ثبت نام آن را حضورتان شرح دهیم.

1-منظور از تعیین سطح چیست؟
چنانچه به صورت خودآموز و یا در موسسه دیگری آموزش دیده اید و بنا به هر دلیلی قصد ادامه تحصیل با مرکز زبان سازمان جهاد دانشگاهی تهران را دارید ،می بایست جهت مشخص نمودن شرایط سطح علمی خود در آزمون تعیین سطح شرکت نمایید.
اما اگر آشنایی با زبان انگلیسی ندارید و می بایست از پایه شروع کنید نیاز به تعیین سطح ندارید و در همان ترم یک رده سنی خود می توانید ثبت نام نمایید.

 

2-رده های سنی در تعیین سطح چگونه مشخص می شود ؟

رده سنی کودکان : 7 الی 12 سال

رده سنی نوجوانان : 13 الی 16 سال

رده سنی بزرگسالان : 17 سال به بالا

 

3-چگونه برای تعیین سطح وقت بگیرم؟
ابتدا می بایست در سامانه www.jtlc.ir برای خود کاربری بسازید.

سپس وارد کاربری خود شده و در کارگروه آزمون ها> آزمون تعیین سطح >انتخاب تعیین سطح رده سنی خود را،به سبد خرید اضافه نماید .در این مرحله دقت نمایید که دو کلاس جدا –(حضوری و آنلاین ) برای بزرگسالان و دو انتخاب نیز به صورت مجزا برای گروه کودک و نوجوان در سامانه تعریف شده است و شما به فراخور آن نوعی که می خواهید تعیین سطح دهید می بایست انتخاب خود را به اتمام رسانید.

4-تعیین سطح آنلاین چگونه است؟
تعیین سطح آنلاین از طریق سامانه می باشد – بدین معنا که بر اساس همان زمان بندی و تاریخی که در هنگام خرید تعیین سطح در سامانه انتخاب کرده اید ،وارد پنل کاربری خود می شوید و از آنجا به نرم افزار ادوب کانکت متصل شده و با کارشناس مربوطه تعیین سطح را انجام می دهید.

5-هزینه تعیین سطح چقدر است؟
هزینه تعیین سطح در سال 1402 مبلغ 50.000 تومان می باشد .

6-تعیین سطح حضوری در چه زمان بندی انجام میشود؟

معمولا برای تعیین سطح حضوری بازه زمانی در سایت اعلام میشود که شما می توانید در آن محدوده زمانی به مرکز مراجعه نمایید.

زبان آموزان محترم دقت فرمائید:
در صورت اعمال تعطیلی در چارچوب تصمیمات ابلاغی نهادهای رسمی کشور،(نظیر فراگیری بیماری کرونا و یا .....) کلاس های حضوری به صورت آنلاین برگزار می گردد،که از طریق سایت و همینطور کانال رسمی تلگرام و اینستاگرام مرکز زبان های خارجی سازمان جهاد دانشگاهی تهران اطلاع رسانی انجام خواهد شد.همچنین امکان استرداد و یا رزرو وجود نخواهد داشت و کلاس ها به صورت آنلاین ادامه می یابد.

 

نکته پایانی و خیلی خیلی مهم:

فراگیرانی که بدون انجام فرایند تعیین سطح،اقدام به ثبت نام می کنند، ثبت نام آنها قابل قبول نمی باشد .(البته همان طور که در بالا هم اشاره شد ثبت نام در ترم یک شامل این قانون نمی باشد)

 

چنانچه در هر مرحله نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید با مرکز تماس حاصل فرمائید.

02166928719