امدادگر اورژانس گروه 79

آموزش تخصصی | علوم پزشکی و پیراپزشکی | امدادگر اورژانس
مدت دوره:
100 ساعت
تعداد جلسات:
17 جلسه
روزهای برگزاری:
پنج شنبه
زمان برگزاری:
09:00 الی 13:00
مهلت ثبت نام: 1403/03/24 - 23:59
فرصت باقیمانده ثبت نام:

فرصت ثبت نام به پایان رسیده

ظرفیت باقیمانده: 1
تاریخ شروع: 1403/03/17
تاریخ پایان: 1403/08/03
قیمت دوره: 2,400,000 تومان

سازمان جهاد دانشگاهی تهران- بهترین، جامع ترین و علمی‌ترین مرکز برگزار کننده دوره امدادگر اورژانس در ایران

ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه (( بین المللی ))

درباره دوره امدادگر اورژانس (( مقدماتی اورژانس تکمیلی )) :

سرمایه‌گذاری به منظور ارتقای دانش و اطلاعات بهداشتی، مراقبتی و امدادی و حفظ وضعیت ایده آل تمام آحاد جامعه یکی از وظایف اصلی نظام سلامت کشور است.

تکنسین فوریت‌های پزشکی اورژانس فرد آموزش‌ دیده‌ای است که معمولاً همراه آمبولانس برای ارائه خدمات اولیه درمانی به کمک بیمار یا شخص مصدوم می‌شتابد یا در بخش اورژانس برای ارائه کمک‌های اولیه حضور دارد. کار تکنسین فوریت‌های پزشکی شامل امداد سریع، ارائه خدمات درمانی اولیه پزشکی پیش بیمارستانی و کمک رسانی به مصدومین، بیماران و مجروحین اورژانسی و انتقال آنان به مراکز درمانی در کمترین زمان ممکن با هدف کاهش مرگ و میر، نقص عضو و آسیب است. از این رو نقش امدادگر متخصص با حضور سریع و ارائه مراقبتهای فوری و اورژانسی (امداد رسانی) و انتقال مصدومان از محل وقوع حادثه دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

در این راستا سازمان جهاد دانشگاهی تهران منطبق بر سیاست های نظام بهداشت و درمان، به عنوان بهترین، جامع ترین و  علمی‌ترین مرکز برگزار کننده دوره امدادگر اورژانس اقدام به برگزاری این دوره می نماید.

این سازمان مفتخر است با بهره گیری از بهترین امکانات، تجهیزات و فضای آموزشی و همچنین ارائه مدرک معتبر و قابل ترجمه پذیرای فراگیران و مخاطبین عزیز باشد.

هدف از برگزاری دوره امدادگر اورژانس چیست؟

 • کسب آگاهی های بهداشتی مراقبتی و امدادی افراد جامعه جهت شناخت مسایل بهداشتی و مراقبتی، آشنایی با بیماری های شایع و راههای مراقبتی و پیشگیرانه، آشنایی با اصول فوریت های پزشکی و امدادگری
 • مشارکت فعال، آگاهانه و توانمندانه مردم در مواجهه با حوادث و خطرات  
 • افزایش پتانسیل توانمندی بخش سلامت در ترویج و توسعه اطلاعات بهداشتی، امدادی و مراقبت

 

شرایط استخدام امدادگر اورژانس چیست؟

مراکزی که در امر امدادرسانی فعالیت دارند و همینطور مراکز اعزام آمبولانس می توانند بستر شغلی مناسبی برای آموزش دیدگان دوره امدادگر اورژانس باشد.

به دلیل اینکه خدماتی که توسط یک امدادگر اورژانس ارائه میگردد جزو خدمات تخصصی است، فراگیران و علاقمندان حتما می‌بایست دوره امدادگر اورژانس را گذرانده و به مهارت لازم دست یابند.

استخدام امدادگر اورژانس:

فراگیران پس از گذراندن دوره امدادگر اورژانس می توانند در بیمارستان ها، کلینیک ها و مراکز درمانی استخدام و جذب شوند. در این راستا سازمان جهاد دانشگاهی تهران منطبق بر سیاست های نظام بهداشت و درمان، به عنوان بهترین، جامع ترین و علمی‌ترین مرکز برگزار کننده دوره امدادگر اورژانس اقدام به برگزاری این دوره می نماید.

 

حقوق  و دستمزد امدادگر اورژانس:

در خصوص حقوق امدادگر اورژانس می‌توان گفت آنهایی که در اورژانس و سایر بخش های دولتی کار می کنند، مطابق با قانون مدیریت خدمات کشوری حقوق دریافت میکنند. اما امدادگران اورژانسی که در بیمارستان و مراکز خصوصی استخدام شده اند، درآمدهای متفاوتی دارنذ . حداکثر میزان حقوق امدادگر اورژانس بسته به شیفت ، سابقه کار، بخش و بیمارستان متفاوت خواهد بود.

وظایف امدادگر اورژانس چیست؟

از اهم وظایف امدادگر اورژانس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • معاینه و ارزیابی کلی وضعیت بیمار
 • برقراری ارتباط با مرکز اورژانس و پزشک مشاور
 • کنترل مداوم علائم حیاتی بیمار از جمله نبض، تنفس، فشارخون و غیره
 • رساندن بیمار به بیمارستان و مراکز درمانی در صورت نیاز
 • دادن اطلاعات کامل از وضعیت بیمار به بیمارستان یا مرکز درمانی

این دوره ویژه چه کسانی است؟

دریافت خدمات پزشکی مناسب پیش از رسیدن بیماران یا آسیب دیدگان حوادث به بیمارستان نقش مهمی را در زنده ماندن و بازیابی سلامتی در بیماران ایفا می کند.

امدادگر اورژانس نخستین فرد مجرب و آگاه به اقدامات اولیه در فوریت های پزشکی است که با حضور به موقع خود بر بالین بیمار می‌تواند کمک شایان و موثری را در جهت حفظ جان بیمار تا رسیدن نیروهای مجرب بیمارستانی انجام دهد.

افراد علاقمند با دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم می‌توانند در این دوره آموزشی کوتاه مدت شرکت کنند.

 

قابلیت های پس از اتمام دوره چیست؟
فراگير می‌تواند تا حضور كادر درماني در صحنه حادثه، اقدامات اوليه را به منظور نجات جان مصدوم  شامل: روش‌هاي اوليه نجات زندگي يا احيای قلبي- ريوي يا CPR، شوک و اختلالات قلبی، زخم و خونریزی و جراحت خاص، پانسمان، بانداژ و آتل‌بندی، سوختگی‌ها، مسمومیت‌ها، آسيب‌هاي ناشي از عوامل محيطي و سوانح بزرگ و انتقال مصدوم را به كارگيرد.

* دوره امدادگر اورژانس

مدت دوره 100 ساعت-50 ساعت تئوری و 50 ساعت عملی.

 

سرفصل دوره امدادگر اورژانس:

مقدماتی:

كنترل علائم حياتي ،احياي قلبي ، اختلالات قلبي

ريوي (CPR ) ،خفگي

زخم و خونريزي ،بانداژ و پانسمان ، آتل بندي ، تزريقات

مسموميت ها ، سوختگي

آسيبهاي محيطي ، شوك ، آسيبهاي اسكلتي

 

اورژانس:

 خدمات طبي اوژانس ، مفاهيم قانوني و اخلاقي ، سلامت فردي

اورژانس هاي رفتاري ، اورژانس هاي زايمان ، خدمات اورژانس

بيماران خاص ، امداد در شرايط خاص ، اورژانس هاي كودكان

مهارت هاي تكميلي

تکمیلی:

سلامتي و بيماري ، آزمايش ها و تست هاي تشخيصي

بيماريهاي شايع دستگاه تنفس ، بيماريهاي شايع دستگاه گردش خون

بيمارهاي شايع دستگاه عصبي ، بيماريهاي شايع دستگاه گوارش

بيماريهاي شايع دستگاه اسكلتي ، بيماريهاي شايع دستگاه ادراري

بيماريهاي شايع ، روانپزشكي

 

 1. نرگس عنبرستانی: سلام وقت بخیر،میشه لطفا راهنمایی کنید چه جوری وارد کلاس بشم تا پنل کاربری میام و اسم کلاس بقیش رو نمیشه وارد بشم


 2. محسن عابدی: سلام دوره بسیار خوبی بود و مدرس دوره با دلسوزی و انتقال مطالب عالی دوره رو خوب بر گزار کردند .


 3. مهسا ابراهیم زاده: از آموزش دوره امدادگری و اورژانس خیلی راضی بودم ،با آموزش و تدریس عالی جناب آقای پورنوروز


 4. طاهره خزائی: سلام ممنون از کلاسهای آموزنده ایی که برگزار کردید و ممنون از جناب استاد بیات که واقعا دلسوزانه و تدبیرانه کلاس ها را مدیریت میکنند .


 5. ابراهیم صفی زاده: با سلام لطفا در خصوص کلاس های تئوری و نحوه تشکیل آن که بطور مجازی و با حضوری است اطلاع رسانی فرمایید ضمن اینکه اطلاع رسانی پیامکی در خصوص محل کلاس یا مجازی بودن و غیره به دانشپذیر جهت بهربرداری بهتر ازدوره کمک می نماید.


 6. محمدمهدی خلیلی: با سلام کلاس امداد اورژانس جناب استاد بیات بسیار عالی بود . بسیار کمک کرد در روند رشد اینجانب .افرادی که در این مجموعه کار میکردندبسیار عالی بودند . با تشکر خلیلی


 7. فهیمه طارمیان: با عرض سلام و ضمن تشکر از استاد عزیزم سرکار خانم شریفی فر بسیار خشنودم که ارايه چنین کلاس های عملی مفیدی در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران اتفاق می افتد که به مراتب ارزشمندتر از محتوای دروسی است که سال ها در مدارس و دانشگا ها به ما آموزش داده شده است.


 8. فرناز الهوئی: سلام و خدا قوت، بنده دانشجوی دوره 45 امدادگری اورژانس بودم،از استاد بزرگوارمان جناب آقای پورنوروز بسیار سپاسگزارم. اطلاعات ایشان با آخرین استاندارد های سازمان های جهانی به روز و منطبق میباشد و علاوه بر سر فصل های ذکر شده، هر نکته ای مهمی که طبق تجربه در طی سالیان خدمت به آن دست یافته اند در اختیار دانشجویانشان قرار میدهند. استاد،تمامی علم خودم که از شما یادگرفته ام را در جهت نجات بشریت به کار خواهم گرفت.


 9. لیلا علی قلعه باباخانی: باتشكر دوره كاربردي و مفيد و زحمات استاد گرانقدر


 10. بهمن فضلی نژاد: سلام و خسته نباشید از زحمات استاد گرامی، سرکار خانم شریفی فر سپاسگذارم. همچنین جناب آقای بزرگی و همکاران محترم 🍀


 11. سید محمد حسین گرشاسبی: استاد با حوصله و دارای دانش کافی برای دوره بودن ممنون از زحمات استاد


 12. سیده سارینا حسینی نسب: باسلام. بسیار کلاس عالی و آموزنده ای بود .استاد دلسوزانه تمام مطالب درسی را به ما آموزش دادند و حتی تجربه های بالینی رو هم در اختیارمون گذاشتند. بسیار تا بسیار عالی بود.ممنون


 13. نادر پناهی: سلام دوره کجا برگزار میشه؟ هیچ اطلاع رسانی نشده؟


لیست کلاس های دسته بندی امدادگر اورژانس
امدادگر اورژانس گروه 80 (فشرده)
مهدی پور نوروز
شروع دوره:
1403/04/10
روزهای برگزاری:
یکشنبه - سه شنبه
ساعات جلسات:
16:00 الی 20:00
هزینه: 2,400,000 تومان